Yetkinforum sözlüğü

Forumunuzun yönetimini kolaylaştırmak için, Yetkinforum ufak bir sözlük yerleştirdi, bu sözlükte en çok kullanılan teknik kelimeleri bulabilirsiniz.

Avatar

Avatar, üyelerin kullanıcı adlarının altında görünen ve onların kendilerini ifade etmelerini sağlayan küçük bir resimdir.

Barındırma

Konuk sitesi olan (web ) internet sitesinin görevi başkaları tarafından yönetilen sitelerden internotları sizlerlere karşılaştırma görevi vardır.

Bir forum yönetin

Forumunuzu yönetin.

Bir forumu restore etmek

Forumunuz normal çalışırken bir zamana geri döndürme ve tekrar düzgün şekilde çalıştığı duruma transfer etme olayıdır.

Bir üyenin profilini düzenle

Bu seçenek ile forumunuzun bir üyesinin profili ile ilgili herşeyi yapabilirsiniz. Bir düzey atama, kotasyonunu değiştirme, avatarını kaldır , girişini, imzasını, şifresini değiştirme...

Engelleme

Çeşitli nedenlerden dolayı forumunuzdan bir üyenin çıkarılması: forum kurallarını bozmak, başka bir üyeye karşı kabalık...

Flood(Taşkın)

Flood(Taşkın), gelenler kutusunun tamamen dolarak kullanılamaz hale gelmesine yol açacak kadar çok mesaj gönderme demektir

Forum Phpbb

Bu sistem bedava forum tartışması ve büsbütün yönetme kurmayı müsaade ediyor.

Gönder

Uploader Lokal bir bilgisayardan başka bir bilgisayara giden belge transferi anlamına gelir. Bir web sitesi idaresi çerçevesi içinde, bulunan genel belgelerden meydana gelen site (sayfalar, resimler, stil sayfaları, fişler, multimedyalar, v.s.)sözdeki site servörünü konuk eden site yaratıcısının bilgisayarından uplode edilmesi gerekir. Web üzerinde bu sitenin görülür bir şekilde olması için mutlaka uygulanması gereken koşuldur.

IP adresi

Bir IP adresi (IP: internet protokolü), İnternete bağlanan herbir bilgisayarı belirleyen sayıdır ve daha genel ve tam olarak; İnternet Protokolü kullanarak bir bilgisayar ağına bağlanan herhangi bir bilgisayar donanımı (router, yazıcı) ağ arabirimidir.

Invision

Invision Yetkinforumun en iyi bir versyonlarından birtanesidir, bu versyonun iki kalitesi kücü ve istikrarıdır. Forumunu en üst seviyeye çıkartmak isteyen kullanıcılar için yapilmistir.

Mesajı düzenle

Bir mesajı düzenlemeniz için mesajın moderatörü veya yazarı olmanız gerekir. Mesajın yukarısındaki "düzenle" yi tıklayın, istediğiniz şekilde mesajı değiştirin.

Otomatik mesaj temizleme

Forumunuzdaki mesajlara cevap gelmediyse X gün boyunca bu seçim mesajları silicektir. Bu mesajlar sadece forumun hukuk işlemlerinde geri alanabilirler.O yüzden bu seçimi herzaman aktiv etmeyin yada faydasından emin olun.

Phpbb2

Open Source sistemi size bedava forumunuz için yönetim aleti veriyor.

Phpbb3

Düzeltilmiş yeni versiyon Phpbb , Phpbb2dan daha çok işlevler öneriyor.

Posta

Mesaj göndermek . Postaladığınız mesajları herkes görebilir ve okuyabilir ,elektronik kuryele farkı budur." Postalamak" göstermek demek ("to post"ingilizce)

PunBB

Easy for beginners! Fast and graphically light, punBB is often chosen by users who like simplicity and ease-of-use. Make your punBB forum with all features included. Free punBB forum creation and hosting!

Resmin URL adresi

İnternet adresi. Her sitenin, siteye ulaşmak için tarayıcınıza yazdığınız benzersiz bir adresi vardır.

Sansürlü Kelimeler

Dağılmalarından önce ve yahut sonra ( öncelikli ve önceliksiz sansür ) değişik ifade özgürlüğünü gösteren sansür.

Scrollbar

Ağ sunucuların sağındakı ikonla aşağıya yada yukarıya inebilirsiniz. Bunun sayesinde renkleri değistirebilirsiniz.

Smiley

Bir "smiley" ya da "emoticon" duyguyu ifade etmek üzere küçük bir çizimdir. Forum'da yorumlarınıza görsellik katmanızı sağlar.

Yardım

Kullanıcıyı öğrenmeye yönlendiren sunuş programı ve bir eseri veya yazılımı ortaya çıkartmak.

Yukarıya

Konuyu tekrardan başlatmak.

Yönetim Paneli

Forumunuzu ayarlama, yönetme ve değiştirmenizi sağlayan genel araç.

Özel Mesaj (ÖM)

Bunlar newsletter gibi, sadece e-posta yerine özel mesajlarla yapılıyor, mesajlar kullanıcı grubuna yollanıyordur. Grub kullanmıyorsanız kullanıcaların hepsine yollayamazsınız.

İndeksleme

Bir web sitesi ve arama aracı arasında ki relasyonu sağlayan faz kaynaktır (referanstır) : dinleme, kilit isim araştırma, bağlılık, denetleme, kayıt olmak, pozisyon almak, sürekli.


Yardıma ihtiyacınız var mı?

Ücretsiz 1 dakikada forum nasıl kurulur ? Yetkinforum tartışma panoları nasıl kurulur ? 10 dakikada forum kurmak için izleyin ! Bedava forum kurma: Yetkinforumun destek forumu.

Bedava yardımlaşma forumu 

Arama Motorlarında Zirveye Çıkın

Zengin Dizayn Çeşitliliği

181 981 Active forums online

Sayfanız için Kapsamlı Hosting Hizmeti

Başarınızı İstatistiki Veriler ile Ölçün